Czym w ogóle jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?
ŁZS głowy nie ma ustalonej jednoznacznej przyczyny, wiadomo jednak, że istnieje nadaktywność gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Przyczynia się do tego nadmierny rozwój drożdżaków malassezia furfur, a przez to rozwija się stan zapalny.
Nasilają się charakterystyczne objawy ŁZS, a są to:
łuszczenie się naskórka,
czerwone plamy,
brązowe albo żółte łuski,
„tłuste” zapalne zmiany rumieniowo-złuszczające,
czasami tworzy się „skorupa”,
nadmierne przetłuszczanie się włosów,
ubytki włosów w miejscach pojawienia się zmian, a nawet miejscowe łysienie,
świąd,
pieczenie,
ból,
gruba skóra.
Schorzenie, jakim jest łojotokowe zapalenie skóry, nie jest zaraźliwe, czyli nie może być przenoszone na inną osobę. Jest to jednak choroba dermatologiczna, która w niektórych przypadkach może być bardzo widoczna, a przez to też może znacznie wpływać na jakość życia osób objętych tą chorobą. Zmiany rozwijają się na obszarach, gdzie sebum gromadzi się i występuje w dużych ilościach, począwszy od skóry głowy, przenoszą się w dół, ale zatrzymują na górnych częściach ciała. Te obszary skóry nazywamy „łojotokowymi” – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Nie wiesz, jak złagodzić objawy ŁZS? Wypróbuj profesjonalne dermokosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy od SEBORH
Uporaj się z uporczywymi zmianami ŁZS głowy, stosując szampon, emulsję i płyn Seborh.
Szampon Seborh – ma w sobie np.: siarczek selenu, ichtiol, mleczko pszczele. Kremowa, lekka konsystencja delikatnie, lecz skutecznie złuszcza, po czym usuwa martwy naskórek. Szampon szybko zabija bakterie oraz grzyby, a skóra oraz włosy są oczyszczone, zregenerowane i miękkie.
Emulsja Seborh – zawiera substancje typu: mocznik, pirokton olaminy, siarka. Lekka emulsja szybko uspokaja gruczoły łojowe, odkaża, zmniejsza stan zapalny. Produkt niweluje świąd oraz pieczenie, wygładza skórę, nie zatykając porów.
Płyn Seborh – bogaty w kwasy, argininę i ekstrakt z wąkroty azjatyckiej. Ta mgiełka złuszcza martwy naskórek, reguluje pracę gruczołów łojowych, wpływa na wzmocnienie naczyń krwionośnych, jak również mikrokrążenia.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Czytaj więcej na temat Dermokosmetyków SEBORH – https://seborh.pl
Właściwa pielęgnacja przy łojotoku – na co zwrócić uwagę?
Przy ŁZS konieczne jest regularne leczenie dermatologiczne. Mogą to być leki: miejscowe, doustne albo inne preparaty, w zależności od zaawansowania choroby. Warto stosować dermokosmetyki z przeznaczeniem do pielęgnacji skóry objętej tą właśnie dermatozą – również w okresie remisji.
Podsumowanie
ŁZS to choroba przewlekła, ale niezakaźna. Konieczne okazuje się leczenie farmakologiczne i właściwie rozumiana pielęgnacja kosmetykami na bazie kwasów oraz ekstraktów, we właściwych proporcjach. Takie postępowanie pomoże wyregulować pracę gruczołów łojowych, zabić bakterie oraz odżywić skórę, utrzymując ją w dobrym stanie na długo.