Zajęcia prowadzili wykwalifikowani trenerzy, nauczyciele, żołnierze GROM-u, funkcjonariusze służb mundurowych.Udział w obozie pozwolił na tworzenie warunków umożliwiających edukację i kształtowanie postaw proobronnych młodzieży oraz przygotowanie do zawodowej służby wojskowej i służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Młodzież miała możliwość wziąć udział m.in w
- sportowych grach terenowych
- survivalu- zachowanie w różnych warunkach atmosferycznych w terenie
- zajęciach z zastosowania środków przymusu bezpośredniego
- strzelaniu interaktywnym
- samoobronie
- pomocy przedmedycznej
- zajęciach z ratownictwa wodnego oraz musztry. Znalazł się również czas na pielęgnowanie nauki pieśni patriotycznych podczas wspólnego ogniska.
Obóz miał także na celu nauczyć i utrwalić ważne wartości i postawy t.j. dbanie o honor Ojczyzny, poszanowanie flagi i godła państwowego, pomoc słabszym i potrzebującym, a w szczególności kombatantom, Żołnierzom Armii Krajowej czy też Żołnierzom Niezłomnym.
Młodzież nauczyła się jak okazywać szacunek przełożonym, godnie reprezentować szkołę, miasto, kraj, sumiennie wykonywać powierzone zadania i rozkazy.
Podczas obozu odbyła się wycieczka do Jednostki Wojskowej w Giżycku podczas której uczestnicy zapoznali się ze sprzętem wojskowym, zwiedzali salę tradycji, a przy okazji odbył się test sprawności fizycznej. Młodzież odwiedziła również jednostkę w Bemowie Piskim oraz zapoznała się ze sprzętem wojskowym. Zwiedzała też muzeum wojska i wojskowości w Orzyszu.
Obóz został sfinansowany ze środków Ministra Obrony Narodowej oraz własnych Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej w Sejnach które było organizatorem obozu.
Napisz komentarz
Komentarze